Style: Małgośka Szumowska

2/15/2015 Angelika Dąbek 0 Comments
O Szumowskiej w mediach jest głośno od wczorajszego Berlinale. W trakcie 65. rozdania nagród statuetka Srebrnego Niedźwiedzia powędrowała do polki w kategorii Najlepszy Reżyser za obraz „Body/Ciało”.

O talencie Małgośki Szumowskiej nie ma co się rozpisywać, bo ten jest niezaprzeczalny. Szersza publiczność miała okazję przekonać się o nim dzięki takim filmom jak „33 sceny z życia”, „Sponsoring” z Juliette Binoche czy „W imię...”. Sama reżyserka od 2001 jest także członkinią Europejskiej Akademii Filmowej. Pozazdrościć można jej także szczęśliwej rodziny: męża Mateusza Kościukiewicza („Wszystko, co kocham”, „Matka Teresa od kotów”), z którym ma córeczkę Alinę.

Na styl reżyserki zwróciłam uwagę od artykułu... chyba w magazynie „Film”, nie pamiętam dokładnie. Wiem, że tekst dotyczył obrazu „W imię...”, nad którym prace dopiero trwały. Na jednym zdjęciu Szumowska w prostej bluzie i spodniach – cała na szaro, z burzą włosów w nieładzie i w pięknych okularach awiatorkach. Na drugim: Szumowska, Chyra i Kościukiewicz... może to głupie, ale w życiu nie widziałam tak ładnych i naturalnych dojrzałych ludzi, w których widać było tak dużo z dziecka. Szumowska nie wygląda na osobę, która przywiązuje uwagę do tego, co ma na sobie, nawet na premierach swoich filmów i imprezach stawia raczej na luz i swobodę. Fajne jest to, że reżyserka potrafi tę nonszalancję pokazać nawet przy oficjalnych wyjściach. Spodnie boyfriendy, białe koszule, t-shirty, marynarki, garnitury to elementy garderoby, które towarzyszą Szumowskiej najczęściej. Przeglądając sieć w poszukiwaniu zdjęć pierwsze, co rzuca się w oczy, to maksymalnie proste stylizacje, bezpieczne, a jednak mające w sobie charakter. Szumowska jest kobietą sukcesu i podkreśla go także swoim strojem – często w stylu totalnej chłopczycy, czasem w sukience z retro pazurem. Reżyserka z burzą charakterystycznych ciemnych włosów zawsze wygląda trochę rockowo, trochę boho. To połączenie przemawia do mnie w stu procentach. A jak wam się podoba?


1.2.3. O tych fotkach pisałam :) Niby wszyscy dorośli, a cała trójka wygląda trochę dzieciakowo. Prawda?

źródła zdjęć: elle.pl, zwierciadlo.pl, filmweb.pl,, wyborcza.pl

0 komentarze :

ARCHIWUM